شرکت عایق بلوک مبنا صنعت

تولید کننده انواع بلوک های دیواری عایق و سبک پرلکس

(تحت پوشش احرار فارس)
 
 

بلوک های دیواری سبک فوم دار پرلکس

(CLC)
 

بلوک های دیواری سبک پوکه ای (پوکه معدنی) پرلکس


بلوکهای دیواری سبک پوکه ای
(پوکه صنعتی لیکا) پرلکس

   
 
 
ویژگیهای بلوکهای دیواری عایق و سبک پرلکس
 
 
عایق گرما و سرما با بلوکهای پرلکس
 
عایق حرارتی
بلوك های بتنی سبگ پرلكس بدلیل وجود تخلخل و تعداد بسیار زیاد حباب های ریز هوا در آن بعنوان یكی از بهترین مصالح عایق حرارتی و برودتی در ساختمان جهت اجرای دیوارهای جانبی و دیوارهای تیغه ای جداكننده عمل نموده و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلوگیری می نماید كه با توجه به لزوم رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ، بلوكهای پرلكس در ضخامت های متعارف این الزامات را بخوبی تأمین می نماید. مقاومت حرارتی بالای بلوكهای بتنی سبك پرلكس باعث كاهش سرعت انتقال حرارت در آنها شده كه منافع متعددی را به دنبال خواهد داشت یكی از این موارد كاهش تلفات انرژی می باشد كه هم در انتقال حرارت از داخل به خارج از ساختمان در فصل زمستان و هم انتقال حرارت از خارج به داخل ساختمان در فصل تابستان مطرح خواهد بود . بطوریكه در شرایط یكسان دیواری با ضخامت یك دهم متر از بتن سبك معادل دیواری با ضخامت یك متر از بتن معمولی در برابر انتقال حرارت مقاومت خواهد داشت.
 
بهترین عایق صدا با بلوکهای دیواری پرلکس
عایق صوتی
بلوکهای پرلکس بدلیل وجود مواد اولیه خاص و پخش یکنواخت حباب های هوا و دارا بودن تیغه پلاستو فوم بعنوان یکی از مصالح بسیار مناسب عایق صوتی می باشد. بر اساس آزمایشهای انجام شده عایق صوتی بلوکهای بتنی پرلکس معادل 50 دسی بل می باشد.
 
بلوک های عایق وسبک پرلکس بدون ضایعات
سبکی بلوک
سبك سازی را می توان راهكار محوری و عملی برای افزایش ایستادگی و ایمنی بناها در برابر زلزله دانست ، بلوكهای بتنی سبك پرلكس فارس بدلیل پخش یكنواخت حبابهای هوا درآن محصولی بسیار سبك بوده و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در وزن سازه وفولاد مصرفی اسكلت و پی را در پی خواهد داشت كاهش وزن مرده ساختمان كه ناشی از وزن سازه می باشد منجر به كاهش نیروهای وارده به سازه از طریق زلزله و كاهش احتمال خسارات مربوطه به آن خواهدشد. علاوه بر این ، حمل و نقل آسان و سهولت اجرا و نصب بلوكهای بتنی سبك پرلكس فارس در كاهش هزینه های مربوطه نقش موثری را ایفا خواهد نمود.
 
وجود کام و زبانه در بلوکهای پرلکس باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب
داشتن کام و زبانه
وجود کام و زبانه در بلوکهای پرلکس باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب در محل اتصال دو بلوک و ارتقاء ایزولاسیون حرارتی دیوار می گردد. این خصوصیت در سایر بلوکهای مشابه که مبتنی بر سیستم برش می باشند وجود ندارد.
 
سرعت بالای اجرا و نصب و کاهش چشمگیر ملات مصرفی
سرعت بالای اجرا و نصب و کاهش چشمگیر ملات مصرفی
سرعت اجرای دیوار با بلوکهای سبک پرلکس بدلیل ابعاد مناسب-سبک بودن-داشتن کام و زبانه در مقایسه با سایر بلوکهای موجود چندین برابر بیشتر است، دقت ابعادی در این بلوکها باعث گردیده تا میزان ملات مصرفی و همچنین دستمزد اجرا، کاهش بسیار چشمگیری داشته باشد.
 
برش پذیری و سهولت اجرای تاسیسات (بدون ضایعات)
برش پذیری و سهولت اجرای تاسیسات (بدون ضایعات)
بلوکهای بتنی سبک پرلکس براحتی با اره معمولی قابل برش بوده و عبور تاسیسات آب، برق و گاز و ... با شیار زنی به سهولت در دیوارهای ساخته شده با این بلوکها قابل اجرا می باشد. ضایعات این بلوکها بدلیل سهولت در برش بسیار پایین و ناچیز می باشد.
 
همگامی با مبحث 18 و 19 و رعایت استانداردهای ملی ساختمان
همگامی با مبحث 18 و 19 و رعایت استانداردهای ملی ساختمان
با توجه به مقاومت فشاری بلوکهای پرلکس که فراتر از الزامات استاندارد ملی شمار 7782 برای بلوکهای جداکننده غیر باربر می باشد، ضریب انتقال حرارتی کمتر از 0/14 w/m.k عایق صوت بودن و دیگر خصوصیات منحصر به فرد این بلوکها، استانداردهای ملی ساختمان و مباحث 18 و 19 با استفاده از این بلوکها کاملا تامین می شود.